www.svedsketanky.cz

  • •Zvětšit velikost písma•
  • •Výchozí velikost písma•
  • •Zmenšit velikost písma•

Brazilská premiéra pro tým Polestar Racing na WTCC

Letošní šampionát mistrovství světa cestovních vozů pořádaný mezinárodní automobilovou federací (FIA) začne tento víkend v brazilské Curitibě a odstartuje zkušební období pro tým Polestar Racing v šampionátu.

 

V loňském roce dostal tým Polestar Racing společnosti Volvo Car Corporation zelenou, aby zahájil program zaměřený na přípravu jednoho vozidla na letošní mistrovství světa cestovních vozů (WTCC 2011) jakožto komerční a technickou zkoušku před sezónou 2012.

„Společnost Volvo Cars nám dala za úkol, abychom šampionát pečlivě vyhodnotili. Tedy abychom se zpočátku nezaměřovali na výsledky, ale spíše na vybudování základů, na nichž budeme moci stavět při přípravách na rok 2012. Máme před sebou napínavý a prospěšný úkol,“ řekl Christian Dahl, výkonný ředitel týmu Polestar Racing.

Vůz Volvo C30 DRIVe, s nímž se tým Polestar Racing na šampionát chystá, je osvědčeným trumfem, jenž vyhrál celou řadu cen a závodů ve švédských a skandinávských pohárech cestovních vozů. Příprava na nové dráhy mistrovství světa cestovních vozů (WTCC) však bude vyžadovat velké úsilí konstruktérů a také nové nastavení motoru.

„Sezónu zahajujeme se stávajícím dvoulitrovým motorem, ale ještě letos přejdeme na zbrusu nový přeplňovaný motor se zdvihovým objemem 1,6 l patřící do zcela nové řady motorů Volvo. V současné době na novém motoru naplno pracujeme a jsme si jisti, že obstojíme,“ řekl Dahl.

Robert Dahlgren, jenž bude startovat s letošní verzí Volva C30 DRIVe, se již nemůže dočkat. „Velmi se těším na zahájení sezóny. První závod zřejmě nebude snadný, zejména proto, že čelíme tvrdé konkurenci a jsme na šampionátu poprvé. Opíráme se však o kvalitní zázemí a jsme dobře připraveni,“ říká Dahlgren.


V prvním letošním závodě se závodní  vůz Volvo C30 DRIVe navíc předvede v nových barvách. Pyšní se odstínem modré typickým pro Polestar, jenž byl vidět také na voze Volvo C30 Polestar Concept Prototype.

Sledujte tým Polestar Racing na letošním mistrovství světa cestovních vozů pořádaném mezinárodní automobilovou federací (FIA WTCC 2011). Nejnovější zprávy, výsledky a další zajímavosti naleznete na internetových stránkách www.volvopolestarracing.com.

Kalendář – mistrovství světa cestovních vozů 2011 (WTCC 2011)

18.–20. března – Curitiba, Brazílie
22.–24. dubna – Zolder, Belgie
14.–15. května – Monza, Itálie
18.–19. června – Brno, Česká republika
1.–3. července – Porto, Portugalsko
15.–17. července – Donington Park, Velká Británie
30.–31. července – Oschersleben, Německo
3.–4. září – Valencie, Španělsko
21.–23. října – Suzuka, Japonsko
4.–6. listopad – Kuang-tung, Čína
17.–20. listopad – Macao, Čína

 

Zdroj: volvocars.com