[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
www.svedsketanky.cz • Zobrazit téma - Špatná váha vzduchu? Pomůže vyčištění
Právě je čtv 28. bře 2024 10:36:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


V této sekci jsou Fotonávody na různé opravy a úpravy, přidejte i Vy Váš vlastní návod. Podmínka je aby byl přehledný a srozumitelný. Pokud Vám je něco nejasné, neváhejte a ptejte se v tématech jedlotivých návodů. Poradíme!

1. Nezakládejte FLAME.
2. Mějte pochopení s laiky.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Špatná váha vzduchu? Pomůže vyčištění
PříspěvekNapsal: úte 24. čer 2014 19:09:03 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: pát 20. črc 2012 19:53:12
Příspěvky: 27
Bydliště: Žiželice
Auto:
Bydliště:
Ahoj, já sám jsem měl problém s váhou vzduchu. Nejelo to jak mělo a svítila mi kontrolka motoru. Ve Volvu mi řekli špatná váha vzduchu. :arrow: Nejdříve jak váha funguje : aby byla zajištěná optimální směs vzduchu a benzínu, tak je nasávaný vzduch měřen váhou vzduchu. Jsou to vlastně dva drátky, který jsou na konci spojeny jakýmsi odporem.Ty jsou elektricky zahřívány a proudící vzduch je ochlazuje. Čim víc proudí vzduch, tim víc ochlazuje drátky a tím víc se musí ohřát na svoji teplotu. Ten rozdíl jak musí být zahřívány jsou zaznamenávány a odeslány dál do PC. Další věc kterou měří je teplota nasávaného vzduchu a ten je připočítán k hodnotě množství vzduchu, aby to nekecalo v létě či zimě :) Jenže tyto drátky a čidlo teploty se zasírají a pak to neměří jak má a posílá to nesmysly. Čili vyndat váhu a bez dotýkání se rukou drátků a někde píšou nedotýkat se ničím očistit. Dočetl jsem se, že se používá líh, technický benzín, isopropylalkohol, čistič brzd ale jsou i přímo spreje k tomu určené. Já v práci mám 99% isopropylalkohol, tak jsem si to nalil do rozprašovače a nastavil na proud a krásně jsem to bez dotýkání se umyl a to jak čidlo teploty, tak čidlo na množství a to je ukryto uvnitř toho tunýlku. Nešlo mi to vnitřní vyfotit :( Níže přiložím rozdíl před a po čištění. Závěr: :rock: po vyčištění mi už nesvítí kontrolka motoru a auto jede o dost líp. Někdo čistí i 2x ročně. Michal


Přílohy:
_DSC5076.jpg
_DSC5076.jpg [ 3.36 MiB | Zobrazeno 39474 krát ]
_DSC5071.jpg
_DSC5071.jpg [ 4.9 MiB | Zobrazeno 39474 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz

TOPlist