[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
www.svedsketanky.cz • Zobrazit téma - Bakly S80 moondust
Právě je čtv 18. dub 2024 18:26:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


V názvech témat ponechávám volnou ruku, snad se jen:
1) Snažte se vyvarovat nazvů jako "Moje Volvo/SAAB".
2) Mělo by být patrné, o který model vozu se jedná.

Např.:
V 850 T5 - Talián



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bakly S80 moondust
PříspěvekNapsal: čtv 12. říj 2017 7:58:40 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: pon 07. lis 2016 10:16:14
Příspěvky: 7
Auto:
Bydliště:
Originál . Vzhledem k tomu, že člověk nikdy neví, rozhodl jsem se aktualizovat historii osmdesátky i zde:

03 bře 2017

Tak jsem se konečně také dokopal k tomu, abych se podělil o svou S80. Chtěl bych to tady zároveň pojmout jako takový servisní/údržbový/úpravový přehled, ať vím co kdy bylo děláno. Protože své dokumenty nemůžu nikdy najít, když jsou zrovna nejvíce potřeba :)
Někteří určitě ví, jak probíhal výběr auta pro mě a přítelkyni (ZDE), nakonec vyhrála S80, na kterou jsme byli upozorněni ok2ucx.
Auto je původem z CZE, před námi jej měli dva majitelé - první dokonce celkem známý pán z Prahy :D
Celý proces nákupu byl trošku delší, protože jsme se rozhodovali, zda auto vzít, nebo ne. První byla nezávazná návštěva. Při druhé návštěvě jsme složili zálohu a auto si půjčili na kontrolu, kterou nám provedl Jakub Hrbáč z Hradce nad Moravicí. Stanovil odhadovaný rozpočet oprav (který nakonec opravdu seděl) a my jsme s autem jeli zpět k majiteli. Následoval týden rozhodování a nakonec jsme auto vzali - druhému zájemci těsně před nosem :) K autu jsme dostali zimní neorigo 16" a origo 17" kola.
Jde o faceliftovou S80 I D5 120kW z roku 2003. Auto je až na drobnosti v podstatě v plné výbavě. Je to opravdu kočár - nejdelší cesta byla zatím Bratislava na otočku, ale oproti autům, se kterýma jsem jezdil dálky se nedá srovnávat - ty sedačky... :Bravo: A taky nesmím zapomínat na zvuk audia - nikdy jsem mu nepřikládal váhu, ale je fakt super a po přesednutí do jiného auta to fakt není ono.

Při koupi mělo auto najeto kolem 372 tis. aktuálně nějakých 378. Zatím žádné problémy (až na ty, o který jsme věděli již před koupí). Co mě překvapilo je spotřeba. Palubák kecá cca o litr, ale reálně se při kombinovaném provozu cca 60:30:10 (měřeno od plné do plné) pohybuje okolo 5-6 litrů. Auto je aktuálně po technické stránce úplně OK, plány do budoucna jsou jen drobnosti.

Abych se ale dostal k servisu:

Před koupí (cca rok) byly repasovány všechny vstřiky a některé vyměněny. Vzhledem k tomu, že i při teplotách kolem -30 auto startovalo bez problému tomu tak doopravdy je. Repasován by měl být i posilovač řízení.

Po koupi jsem se do několika málo věcí pustil sám, naprostou většinu má ale na svědomí opět J. Hrbáč, kterému tímto ještě jednou děkuji, za pomoc před i po koupi :) Snad nic nezapomenu napsat, zdá se to jako dlouhý seznam, ale jde z velké části o údržbu, kterou bylo potřeba dohnat. Šlo o:
- výměnu zadních tlumičů (KYB),
- výměnu manžet řadící páky a ruční brzdy,
- novou kůži loketní opěrky (k vidění ZDE),
- vyčištění a dezinfekce klimatizace + filtr,
- odstranění starého handsfree,
- opravu hlavy motoru (oprava, všechna těsnění...),
- vyčištění turba,
- těsnění turba, výfuku, sání, vačky,
- zdvihátka a vahadla ventilů,
- výměnu oleje + filtru (Mobil 1 5w50),
- výměnu palivového filtru,
- výměnu oleje v převodovce,
- silentbloky motoru, převodovky,
- přední tlumiče + příslušenství (Sachs),
- čepy přední nápravy, ložiska ramen,
- výměnu prasklého kroužku ABS,
- výměnu osvětlení SPZ (jedno vyhnilé, druhé načnuté),
- výměnu vodítek oken,
- zadní brzdové kotouče + destičky (Zimmerman),
- oprava ruční brzdy
- nahrání češtiny.


V budoucnu je ještě v plánu několik věcí. Některé jsou jasné, u jiných se zatím rozhoduji:
- vyčištění motoru (uvažuji, zda výrobky od BG či Liqui Molly), HOTOVO + ADITIVA DO NÁPLNÍ
- výměna unavených tlumičů kufru, HOTOVO
- instalace LED žárovek místo některých normálních, VYZKOUŠENO A ZAVRŽENO
- předání auta k profesionálnímu vyčištění, umytí a vyleštění, HOTOVO
- vyřešit ramínka stěrače světlometů, které nemají přítlak, jaký by měly mít + vyměnit stírátka. HOTOVO
- rozvody (inteval ve 400tis - doloženo fakturou bývalého majitele),
- renovace kůže sedaček,
- instalace bluetooth handsfree+USB+AUX (už mám doma TOTO - nikde jsem nenašel žádnou referenci, takže pak dám vědět, jaké to je), HOTOVO
- oprava pravého zrcátka (nevyhřívá a motorek pro sklápění není úplně 100%),
- oprava bufíku + nahrání SW pro nezávislé topení,
- sehnat "šrouby" pro uchycení výstražného trojúhelníku na víku kufru,
- pokud někdy dozadu seženu origo sluneční clony - nechci fólie, ZAVRHL JSEM - nesehnatelné a když jo, tak v jiném provedení, než si představuji
- oprava nevyklápějících se klíčů - mám doma náhradní díly, jen se k tomu dokopat,
- dodělání zásuvky do kufru - opět vše mám, ale dokopat se, :D
- dodělání senzorů dopředu a dozadu. Dozadu to bude jednoduché, dopředu ale nevím jak s tlačítkem - nerad bych nějaké neoriginální a nejsem si jist, zda jdou nějak použít ty origo prázdné,
- roztáhnutí zadního nápisu VOLVO.



Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bakly S80 moondust
PříspěvekNapsal: čtv 12. říj 2017 8:07:46 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: pon 07. lis 2016 10:16:14
Příspěvky: 7
Auto:
Bydliště:
05 bře 2017

Tak dnes opraveny stěrače světlometů, už konečně pracují jak mají, vyměnil jsem i stírátka :Yahoo!:
Dále na S80 i C30 nalepeni decentní losíci od spy. Původní šli na skříň.


10 bře 2017


Tak jsem zase o něco pokročil. Pokusil jsem se nahodit na auto LEDky a zjistil jsem, že se mi to vůbec nelíbí :D Takže pokud by měl někdo zájem, jsou volné.
Co jsem ale vyměnil jsou žárovky mlhovek za žluté. Jelikož mám mlhovky (na rozdíl od půlky lidí, které potkávám na cestách) fakt do mlhy, bude to daleko lepší, než ty současné bílé.
Poslední věcí je nákup aditiv. Objednal jsem Liqui Moly. Mám čistič systému, aditivum do nafty, převodovky a serva. Ať se auta mají :)
A stihl jsem už i pořádnější jarní očistu, jelikož počasí konečně dovolilo vytáhnout wapku.

26 bře 2017

Včera proběhlo pořádnější čištění, taková čtyřhodinová rychlovka ve třech lidech :D Aktivní pěna, PH neutrální šampon, odstranění asfaltu a polétavé rzi (té bylo fakt dost), dočištění CLAYem. Poté odmaštění a nanesení polnosyntetiky a obnovení nelakovaných plastů. V průběhu jsme lehce vzali i interiér - zmatnění palubovky, vyčištění plastů a kůže. Jediné co jsme nestihli a ještě se dodělá je keramika na kola a tekuté stěrače.
Dále jsem přehodil kola na letní, ale v brzké době to bude chtít nové pneu.

V pátek ještě proběhl pokus o odstranění téměř neviditelných důlků (jen pod správným světlem a úhlem) na pravých dveřích. Samozřejmě vznikly za bývalých majitelů na parkovišti. To se mi s mým parkováním naštěstí už nemůže stát :D Nicméně pokus proběhl pomocí fénu/horkovzdušky a stlačeného vzduchu. Je to asi vhodnější na větší ťukance, takže zakončeno bez úspěchu.

PŘÍPRAVKY
Předmytí: Pěna Bilt Hamber auto foam
Mytí: Valetpro concentrated car shampoo
Chemická dekontaminace: Gyeon iron + Valetpro citrus tar glue remover
Mechanická dekontaminace: Valetpro střední clay žlutý + Gyeon claylube
Příprava povrchu: Gyeon prep
Vosk: Soft 99 Fusso Coat
Plasty: Carpro PERL
Interiérové plasty + zmatnění: Chemical Guys InnerClean Interior Quick Detailer & Protectant

Keramika na kola: Gyeon RIM
Tekuté stěrače: čelní sklo Soft 99 Glaco (Japonsko), ostatní skla Gtechniq G5 (Anglie)

27 bře 2017

Tak to vypadá, že se se mnou za nějakou dobu rozloučí jedna z xenonových výbojek, takže se blíží nákup celé sady. Máte někdo tip, jakou pořídit a případně nějaký osvědčený obchod abych nekoupil kopie? Počítám, že asi bude nejlepší jít do nějakého Osramu či Phillipsu.


13 dub 2017


Tak jsem dnes pořídil nové vzpěry do kufru. Bohužel jsou o něco kratší, takže asi bude ještě druhý pokus :D Kufr se teď otevírá méně - jen kolmo.
Původní byly asi OK, ale jeden byl na konci zlomený.
Hned ráno ale vyměněno, napraveno :)

21 kvě 2017

Tak jsem si to ani neuvědomil, ale po necelých pěti měsících jsme zvládli překonat svých prvních společných 10.000 km. Musím za tu dobu zhodnotit, že pohodlí i na dálkových trasách neskutečné, spotřeba neskutečná kdekoli :D Výkon taky dostatečný, chyběl jen při předjíždění v horách při plně naloženém autě, ale to je pro mne výjimečná situace.

Tak snad bude vše tak super i další desetitisíce :)

29 kvě 2017

Takže jsem dnes konečně nainstaloval výše zmiňovaný BLUETOOTH . Co jsem tak zkoušel, tak vše funguje v pohodě, zvuk je super, párování bez problémů a mikrofon ucházející. Zkoušel jsem i AUX a zvuk taky dobrý. Jen na otestování USB jsem se ještě nedostal, takže to mě ještě čeká. Za co jsem hodně rád je, že zůstala zachována i fukce na CD. Nicméně na větší závěry je ještě brzy a uvidím po delším testování.

Co se týče instalace, tak je velmi podobná, jako u GROM. Zařízení má i vlastní krabičku s pojistkou. Jen není dodáváno očko na černý kabel a není dodáván ani posi-tap konektor (ten modrý s ostnem), což trošku znesnadňuje plug and play instalaci. Nicméně očko stojí asi 5 korun a konektor asi 50, takže žádný problém dokoupit. Další zdánlivě nepodstatným rozdílem je to, že kabel do samotného zařízení vede napevno a není řešen konektorem jako u GROM. Že to není až tak nepodstatný rozdíl zjistíte při protahování kabelů od rádia. Ale dá se to :)
S umístěním krabičky a mikrofonu jsem docela laboroval. Nakonec ale šla za kastlík, kde je k ní přístup a ničemu nevadí, mikrofon šel za volant.

01 čer 2017

Dnes mi došly na zkoušku clony na S60. Má někdo zkušenost s instalací? Když jsem se naživo díval na tvar, tak mám trošku obavy, jestli budou tvarově alespoň přibližně pasovat. Vidím to tak, že dost možná ne. Zkusím odpoledne.

Tak jsem se na to díval a napasovat by to asi šlo. Nicméně to naživo nevypadá hezky díky tvaru rolet přizpůsobených na tvar oken S60. Vzhledem k mým požadavkům jsou tedy asi rolety nesehnatelné a prozatím to vzdávám :(

07 čer 2017

- USB pro přehrávání hudby funguje, jen musí být hudba řazena bez složek.
- USB také bez problému nabíjí.
- AUX funguje.
- Bluetooth nemá problémy s připojováním, přenos je dobrý.
- Mezi jednotlivými výstupy lze přepínat přes tlačítka pro posun ve skladbě.
- Na rádiu se při příchozím hovoru neukazuje nic, jen to vyzvání.
- Funguje ovládání přes volant - další/předchozí skladba, hlasitost, odmítaní/pokládání hovoru (tlačítky pro posun skladeb).
- Přiložený mikrofon funguje dobře, dá se mluvit i ve velkých rychlostech, i s klimou puštěnou ve vyhřátém autě naplno.
- Co jsem zatím zaznamenal za nevýhodu, tak při hovoru se rádio v případě dopravního zpravodajství přepne a hovor položí :D

27 čer 2017


Tak jsem dneska ráno hodil auto před prací do místního servisu na doplnění klimy. Vždycky to byl lehký úkon, tak jsem neřešil. Teď mi volali, že se nemůžou dostat k přednímu ventilu a museli by rozebrat půlku předku, na což bohužel nemají prostor (a ani nevím, zda to chci :D ). Nezkoumal jsem to a nějak mi to příjde divné, jelikož to u ostatních aut bylo vždycky připojeno hned a úkon byl na počkání. Neví někdo, jak to je? Než se pro auto dostanu, tak mi to celkem leží v hlavě.
Tak jsem tam nakonec jel už teď. Nakonec jim to na ten přední nešlo nasadit. Nepasuje to, protože vadí hadice toho plnícího přístroje
Zavezu to zítra do KK pneu a není možné, že by to taková velká firma neměla.

A když už tu píšu, podělím se s příhodou z minulého týdne. S plnýma rukama nákupu přijdu k autu, chci odemknout a nic. Chvíli jsem ještě mačkal, ale bez úspěchu. Odložil jsem tedy věci z rukou s tím, že odemknu manuálně. Po odložení nákupu jsem ale ještě naposled zkusil dálkáč. A kupodivu se odemklo. Pátral jsem po příčině a odhalil ji. Byl to ovladač od brány, který jsem s těma plnýma rukama taky držel a u toho omylem mačkal. :D Nenapadlo mě, že bude využívat stejné frekvence jako Volvo. Na C30 to funguje taky, naopak Škoda Rapid nic.

28 čer 2017

Tak dnes už se akce podařila, byl potřeba nástavec :D Doplnili 415g, takže bylo relativně plno. Nicméně klima dnes při jedné cestě opět vypla, takže mě nejspíš čeká udělat vůle klimaspojky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bakly S80 moondust
PříspěvekNapsal: čtv 12. říj 2017 8:14:50 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: pon 07. lis 2016 10:16:14
Příspěvky: 7
Auto:
Bydliště:
20 srp 2017

Tak jsme se dnes vrátili z Chorvatska. V pohodě jsme se ve čtyřech dospělých naskládali do kufru, do auta nemuselo jít vůbec nic. Cesta taky bez problémů a hlavně pohodlná :D V průběhu padl nájezd 390.000, takže už 18.000 společných km. Spotřebu čistě za dálnici nevím, ale při poměru necelých 80 % dálnice a přes 20 % městské jízdy v rámci jednotek kilometrů + to vše v plném autě, vyšla reálná stále kolem 6l/100km. Zácpy jen dvě cestou zpět, ale krátké. Co mě ale zarazilo, že za celou dobu na hranicích nikdo neměl potřebu vidět ani jednu občanku. Na to, že jsme prakticky vyjížděli z Schengenu a vjížděli zpět, je to podle mě docela smutné... Italové tomu při kontrole lodí z HR dávali daleko větší péči.

28 srp 2017


Tak máme za sebou STK a emise. Bez ztráty kytičky - emise velmi dobré hodnoty, STK 0 chyb. Ale asi 10 km po odjetí z kontroly umřel pravý xenon :D Štěstí. Po opětovném nastartování zase naskočil, ale beru to jako poslední varování a začnu se dívat po nových výbojkách.


30 zář 2017

Takže další aktualizace: dorazil olej. Jen sehnat 36 ořech a půjde se na to. Dále dorazily zimní pneu. Zajedu je přezout, ať se vyhnu frontám. Jsem zvědav, jak narvu do auta 4x obuté kola a 4x pneu :D


Obrázek

Mimo jiné jsem dnes umyl auto a otestoval, jak je na tom vosk. Je už nic moc, ale je tam půl roku a vydržel i mořskou sůl, kdy bylo auto komplet bílé. Takže hodně dobrý a ohlasy nelhaly.

Obrázek

02 říj 2017


Dnes konečně vyměněn olej. Při cestě do Hornbachu pro nářadí si Volvo po dnešním ranním škrábání námrazy z oken řeklo, že už je na letní pneu moc nebezpečno. A vybavilo je alespoň hřeby, teda vlasně šroubkem a jen jedním :D Naštěstí pneu už je stejně téměř KO a zatím neutíká, takže jsem v pohodě dojel.

Obrázek

08 říj 2017


Včera se mi stala zajímavá věc. Za relativně studeného motoru jsem na to byl nucen mimořádně dupnout. Ukázalo se mi "Motor doporučen servis" (bez trojúhelníku) + ztráta výkonu. Po chcípnutí a nastartování OK. Závada už se neprojevila ani při ostřejší jízdě za tepla a VIDA také nic nehlásí.
Počítám, že nějaká nahodilá chyba, případně o něco více oleje při výměně (i když měrka ukazuje 1,5 X pod max.).

11 říj 2017

Výše uvedený problém vyřešen - moc oleje. Ale stejně je divné, že diagnostika nic nehlásila...

Jak jste si možná všimli jinde, Volvo dostalo kamaráda - Fiat Punto 2 fl. Je to předchůdce pro plánovanou S60 T5 - které se tada moc neblíží :D . Člověk si neuvědomí, co v S80 má, dokud nepřesedne do takového auta :D

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bakly S80 moondust
PříspěvekNapsal: stř 25. říj 2017 23:39:46 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: úte 07. dub 2009 15:38:34
Příspěvky: 3032
Auto:
Bydliště:
Moc hezky jsi ho zachránil! :palec:

_________________
Švédské tanky
Volvo 244 Turbo
Volvo 965 r.v.1991 B230FT AW71 USA verze
Volvo S90 Royal r.v.1997 150kW
Volvo S80 T6
Volvo XC90 V8
Volvo V70III D5
tel. 775/148152


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bakly S80 moondust
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2019 11:28:21 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: pon 07. lis 2016 10:16:14
Příspěvky: 7
Auto:
Bydliště:
Tak pokračuji v rekapitulaci zbytku 2017, 2018 a kousku 2019 :)

21. října 2017
Tak trubky k EGR+vstup EGR vyčištěny. Regulátor tlaku turba taky vyčištěn. Nicméně nepomohlo... Prohlížel jsem ještě nějaké netěsnosti, průsaky díry, zteřelé hadičky a nic jsem nenašel.
Jediné co mě napadlo, tak to ještě někam dále a rychleji projet, což taky občas někomu pomohlo. Jinak už to nechám servisu.

29. října 2017
Takže aktualizace: po pořádném vyschnutí a delší ostré jízdě (160+) se už chyba nepodařila vyvolat. Nechci předčasně jásat, nicméně jsem se opravdu snažil a chyba nikde. Tak snad do budoucna někomu pomůže. Pozn. - a i v roce 2019 klid, takže se to opravdu vyřešilo :)

18. listopadu 2017
Tak dnes málem došlo i na mne. Naštěstí příběh s velmi dobrým koncem:
Polská dálnice, cca 1 km za hranicema. Já s přítelkyní v levém pruhu, pomalu se rozjíždíme - aktuální rychlost cca 110. Pravý pruh Felicie z Česka s chlapem a ženskou jede asi 90. Když jsem byl pár metrů před jejím zadkem, začal se na ni z připojováku tlačit polský k*k*t v kamionu. Paní za volantem zpanikařila (a mě by tak blízko v zrcátku asi stejně neviděla) a narvala mi to do pruhu. Plné brzdy, troubení a strhl jsem to co nejvíc doleva to šlo - na travnatý pruh vyvýšený na obrubníku. Naštěstí byl celkem nízký, ale i tak nájezd na něj nezněl nejlépe. V té chvíli jsem nevěděl, jestli jsme se trefili či ne. Oni v pohodě pokračovali dál, takže jsem je dojel a svedl si je na benzinku. Vypadali celkem vyděšeně. Jak jsem pak zjistil, nevěděli co se děje. Asi si mysleli, že je jdu tahat z auta...
Na benzínce jsme zjistili, že jsme se naštěstí nepotkali. Oni to věděli, neslyšeli žádnou ránu. Já to kvůli obrubníku vědět nemohl. Nicméně kolo i pneu zázrakem zcela bez poškození. Jediná újma jsou tak čtvery nervy a mé přední levé kolo od bahna :)
Kontakt jsem si pro jistotu vzal a vše jsme nafotili, nicméně po 200 km a prohlídce auta zespoda se vše zdá OK. Ale celkem klika celé to bylo doslova o jednotky centimetrů.

18. prosince 2017
Tak bez fotek, ale dvě nové aktuality. Protože občas (hlavně když je chladno) blbnou některé CD - přeskakují či hlásí error, rozhodl jsem se použít čistící CD s nějakým přibaleným přípravkem. Bez efektu :D
Další aktualitou je, že jsem poprvé nenastartoval. V pátek před odjezdem na dovolenou. Vlastní vinou. Nechal jsem totiž po příjezdu ve čtvrtek otočené klíčky v zapalování. Asi musím trochu zpomalit :D Byly tam takhle slušných 15+ hodin, takže baterka před odjezdem totálně KO - elektrika v autě bez známky života. Naštěstí pomohlo Punto, chvilka minut na kabelech, Volvo nastartovalo a jelo se. Vzhledem k pár hodinám cesty před námi se alespoň zase nabila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bakly S80 moondust
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2019 11:32:03 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: pon 07. lis 2016 10:16:14
Příspěvky: 7
Auto:
Bydliště:
26. února 2018
S dovolením bych si tu poznamenal, že jsem debil a zase jsem nechal klíčky v zapalování... Naštěstí jen 4 hodiny, ale v té -17 kose se mi to málem vymstilo. Musím při příjezdech domů více myslet :D Volvo nicméně nastartovalo :) Takže klobou dolů...

1. března 2018
Tak pro uchování pro porovnání v dalších letech přidávám dnešní start. Nafta Eurobit, žádné aditiva. Venku -20,7 (auto ukazuje tepleji skrze chvilku svítící slunce). Cca 8 vteřin žhavení, 4 vteřiny startování. Opravdové výzvy pro Volvo očividně začínají hluboko pod -20 a daleko po 400 000 :lol:


14. března 2018
Výměna xenonových výbojek. Tak operace hotova, díky Todovi za konzultaci přes SZ. Bylo to celkem v pohodě až na jednu stranu, kde se mi výbojka nedařil dostat z těch pacek.
Je to zdá se mi více do žluta oproti původním, které ale taky byly 4300. Ale uvidíme večer.
Koupil jsem nakonec origo Philipsy.
Jinak mrtvý xenon byl Philips, ten druhý nevím. Měl na sobě jen nálepku bez dalších popisů. Tak že by Osram nebo čína.

19. března 2018
Tak jsem nečekal aktualizaci tak brzo... Ujel jsem od výměny cca 300km. No a levý xenon přestal svítit (měněno bylo kvůli pravému). Zkusil jsem vrátit zpět původní výbojku i vyměnit pojistky (jak v motorovém prostoru, tak v kabině), ale nic nepomohlo...
VDASH píše: CEM-8D02 - Zapalování lampy a vysoce-nasedl zastaví (brzda) žárovky Signál, příliš vysoká/Signál chybí
---
Tak jsem to připojil i na Vidu, říkal jsem si, jestli se v překladu něco neschovává. A jestli jsem to pochopil dobře, tak s předním xenonem ta chyba nemá nic společného :) Takže světlo nesvítí a jediná chyba co je, tak je oranžový trojúhelník a nápis na palubovce...
Edit: Pojistky jsem kontroloval/měnil ty klasické - tj. v motorovém prostoru č. 17 a 18 a v kabině č. 1. V hlavních se nevyznám, mohou mít některé vliv?
Edit2: Ještě info - nestalo se to za jízdy - ráno příjezd do práce OK, odpoledne při odjezdu nesvítilo světlo už před nastartováním.

20. března 2018
Tak vyřešeno, je to balast. Po přehození se to potvrdilo. Díky martinovi za konzultaci přes SZ. Divné ale je, že se to stalo chvilku po výměně výbojek. Ale možná to je náhoda...

29. března 2018
Tak dnes opraveno, nebyl nějak čas :) Vše vyřešila výměna balastu za podle mne slušných 1350,- včetně PPLka. Díky hlavně za bleskovou dopravu do druhého dne. Fakt bodla vzhledem k tomu, jak jsem to odkládal. Takže na velikonoční akci PČR jsem připraven :D Dnes už jsem se musel jedné hlídce preventivně vyhýbat.

3. duben 2018
Tak aby nebyla nuda, tak se mi 2 dny zpět stala zajímavá věc. :D Chci nastartovat, otočím klíč na II, čekám na žhavení... a auto komplet celé zhasne. Otočil jsem tedy klíč zpět na 0 a opět na II, opět chvíli počkal na nažhavení, nastartoval a vše OK. Jediný následek byly vynulované hodiny a zamkl se sám kufr :D
Vzhledem k teplotě palubního teploměru 3 stupně to asi CEMkou není (navíc dle VIN nespadám do krizových sérií). Baterka je taky utažena dobře. Takže asi nějaká elektronická anomálie či apríl. Nicméně zajímavé a nechám si to tu jako záznam, pokud by se to někdy opakovalo.

16. duben 2018
Tak ve středu půjde S80 na servis ke Kubovi do Hradce nad Moravicí.

V plánu je:
- vůle klimaspojky (klasické příznaky minulé léto)
- komplet rozvody (blíží se interval ve 400 000)
- výměna palivového filtru (preventivně)
- doplnění aditiva do převodovky a kontrola hladiny oleje
- kontrola hadic apod. (vzhledem k dřívější ECM 6805 chybě)
- celková kontrola (podvozek apod., zda není třeba něco vyřešit)

Plus dnes objednávám letní pneu R17 225/50. Po skvělých zkušenostech ze zimní sezóny to bude opět Tomket.

27. duben 2018
Tak servis již proběhl. Tímto ještě jedou díky Kubovi - vše bylo jako vždy super. Vůle klimaspojky je OK, takže uvidíme co v létě a jestli není špatný magnet, respektive cívka. Rozvody a vše okolo také komplet vyměněny. Palivák také a auto teď jede pocitově lépe, předtím se mi zdálo, že jsem v průběhu výrazné akcelerace cítil občasné nepatrné zaváhání. To je teď pryč. Navíc jsem tím preventivně připraven na další zimu :D Aditivum také doplněno, včetně nějakých provozních kapalin. Celková kontrola dopadla OK a vše je v pořádku :) Jen dvouhmota se ozývá, půjde na řadu pravděpodobně příští rok. Nějaké to Chorvatsko na otočku ještě musí zvládnout :D

Další aktualitou je, že dorazily pneu. Po velmi kladné zimní zkušenosti je to opět Tomket. Měli na výběr 1. a 3. generaci, rozdíl v ceně téměř nula. Vzal jsem nakonec 3. gen. vzhledem k tomu, že se mi na obrázku více líbil vzorek :D Tak uvidíme... Až bude čas na přezutí a trochu pojezdím, dám reference.

13. květen 2018
Včera S80 pokořila 400 000 :) Fotku jsem házel to tématu s kulatinami. Jak jsem psal, ještě stovka a konečně bude motor správně zajetý.

Kousek výše jsem psal o zajímavé věci, která se mi stala na Apríla - auto po otočení klíčkem naběhlo, ale při pokusu o nastartování "elektronická smrt" a auto bez života. Toto se mi stalo ještě někdy na konci dubna před nákupákem - auto pak na cca 2 minuty bylo úplně mrtvé, ale poté jako zázrakem vše OK.

Vzhledem k tomu, že jsem skrze výměny xenonů a balastu procházel snad celou běžnou kontrolní rutinu elektriky, jsem celou věc nijak aktivně neřešil a pomalu se připravoval na nějaký větší problém s CEM či něčím takovým. Nicméně se dnes stalo opět to samé - a to dokonce 2x po sobě. S tím, že jsem nakonec vůbec nenastartoval. Tedy - pokud o start = auto bez elektriky. Cca 2 za 2 minuty naběhlo, opět pokus o start a auto bez elektriky :) Takže jsem se pustil do kontroly všeho... A světe div se, chyba nebyla v autě, ale ve mě :) Chybu jsem našel velmi rychle...
Nějakým záhadným způsobem se uvolnil + kabel u baterky a na kontaktu baterky jen ležel. Vím přesně, kdy se to stalo - když jsem měnil balast v noci. Nicméně není to tak, že bych baterku nezapojil, ale svorku jsem špatně utáhl. Utahoval jsem ji jen šroubovákem s nástavcem na ořechy a to pravděpodobně bylo málo a za těch pár najetých tisíc se spojka vyklepala, až se od kontaktu úplně odpojila. Takže utaženo klasicky golou a vše vypadá OK. I tak je mi sice záhadou, jak se to při utažení šroubovákem "co to šlo" mohlo vypojit, ale možná jsem měl ten ten malou sílu v rukou :) Nicméně šroubů jsem se na autech už něco nautahoval a něco takového se mi stalo poprvé. Pokud nemám momenťák, tak na stupnici "málo utaženo-akorát utaženo-moc utaženo", se vždy snažím držet pravé strany spektra - tzn. někde mezi akorát a trošku více.

Zajímavé, že se mi problém se startem stal jen párkrát a že to bylo právě u startování. Že by v případě výpadků kontaktů baterky při jízdě např. na hrbolech vše stíhal táhnout alternátor? Ale zase že by se neukázala žádná chybová hláška?

Nicméně teď už můžu alespoň v klidu spát. Někdo se třeba pobaví, někdo si pokroutí hlavou :D

17. května 2018
Konec května se blíží a já nestíhám - takže dnes přezuto na letní. Pokud bude čas, tak brzy bude pozdnějarní dekontaminace laku a vosk :)
Na těch 17 to auto jede daleko lépe a příjemněji... Možná by nebyly zlé ani na zimu :D
Sundané zimní Tomkety byly fakt super a za zimu mne nezradily. Celkem mne vzhledem k jejich dobrým jízdním vlastnostem překvapilo, že za zimu ubyly snad o 0,5mm, a to i přesto, že jsem jim i v těch teplotách kolem 30, co teď byly, dával na dálnici často co proto.
VOLVO2018.jpeg
VOLVO2018.jpeg [ 145.15 KiB | Zobrazeno 82026 krát ]


1. září 2018
Tak se mi nasbíral nějaký servis. Něco málo už mám nakoupeno, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Snad stihnu v průběhu tohoto měsíce. Bude se dělat:
- komplet přední brzdy (asi ATE),
- výměna jezdců pravého předního okna (už mám origo),
- výměna oleje + filtru (ještě asi 1500 zbývá, ale to je tu hned. Po experimentu s 10w40 se vracím k 5w50),
- výměna/servis senzoru pedálu spojky (klasická chyba ECM-930A - občas hodí chybu a vypne tempomat).

14. října 2018
Jinak o víkendu proběhl avizovaný servis. Vše šlo hladce, až na pravý brzdový třmen, kde pístek šel zatlačit nejdříve bez problémů, ale poslední 4mm, které jsem potřeboval, byly porod. Rozdělávat třmen se mi nechtělo, takže jsem na té pravé straně nakonec nechal asi hodinu jen na to, abych ho rozpohyboval. Ale povedlo se a vše je OK :) S brzdama jsem si nakonec fakt pohrál a všechno pořádně vyčistil, takže jsem na to nechal dost času.

Celkem tedy proběhlo:
- výměna předních kotoučů (305mm ATE),
- výměna předních desek (keramické ATE),
- výměna plastových jezdců okna spolujezdce,
- vyčištění senzoru spojkového pedálu,
- výměna oleje a filtru (vrátil jsem se k 5w50 od Mobil 1).

S vyčištěným senzorem jsem zatím najel jen asi 20km. Ale neozval se, takže to možná pomohlo. Uvidím zítra.
Jako tip k jezdcům oken přidávám, že jsou shodné s BMW. Takže je pořídíte ve skoro každém obchodě s autodíly. Měl by to být stejný výrobce, jako u origo. Cena byla (pokud si dobře pamatuji) 75 Kč\ks.

Když už jsem byl v tom, využil jsem poslední hezké dny a provedl také kompletní čištění laku a údržbu plastů.

EDIT: Tak už jsem spínač pedálu spojky otestoval na 50 km jízdě, při které se před opravou vždy někdy v průběhu vypnul. A tentokrát nic, takže pravděpodobně vyčištění pomohlo.

25. říjen 2018
Tak keramika od ATE už nikdy. Bohužel jsem až teď tady na fóru dohledal informace s podobnými zkušenostmi ostatních. Tak snad to také někomu pomůže a ušetří starosti.
Prvních 200 km OK. Ale po nich začlo pískající peklo (upozorňuji, že jsem brzdy velmi šetřil). Pískání tak hlasité, až jsem se v koloně styděl při pohledech souběžně jedoucích řidičů. Vše jen v malých rychlostech, obvykle kolem 20, někdy až 40. Kola nehřály ani nic podobného. Auto nepřibržďovalo.
Abych s tím něco udělal, shodil jsem opět brzdy, vyčistil, zkontroloval ještě jednou pístky... Vše OK. Jemně jsem srazil i hrany desek. Proběhla samosebou i kontrola, zda kotouč nedře o štít atd... Po nasazení naprosto bez změny. Najel jsem především na rychlejších cestách dalších cca 600km a bez změny. Město = peklo. Rozhodl jsem se tomu dám poslední šanci a nechal jsem brzdy zahořet, ale nepomohlo. Tento týden jsem celkem rozlítaný a tak jsem to nestihl řešit, navíc jsem jezdil skoro jen služebákem. Včera jsem za týden poprvé sedl do Volva a samosebou pořád pískalo. Dopískal jsem tedy domů.
Dnes jsem sedl to auta... a ticho. Nechápu. Asi 1000 km trvalo, než si to sedlo. Nicméně toto jsem nikdy nikde nezažil a stačí mi to pro zavržení ATE keramiky. Zažít už to nechci :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bakly S80 moondust
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub 2019 11:32:32 
Offline
Nováček
Nováček

Registrován: pon 07. lis 2016 10:16:14
Příspěvky: 7
Auto:
Bydliště:
17. dubna 2019
Tak po delší době - respektive zase po roce - proběhl větší servis u Kuby Hrbáče. Udělalo se:
- výměna některých žárovek;
- výměna čidla spojkového pedálu (po mém vyčištění vždy vydrželo bez problému tak měsíc, takže to byl opruz :D );
- komplet kontrola stavu auta, podvozku atd. (vše OK);
- komplet pneuservis zimní-letní;
- oprava klimatizace (spojka, kompresor, naplnění).

Klimatizace nakonec byla způsobena špatnou spojkou a zadírajícím se klimakompresorem. Teď je při sepnutí spojky krásně tichá. Vím, že cvaknutí při sepnutí je normální, ale na ostravském sraze si pamatuji, že jsem ho měl dost zásadně nejrazantnější. Teď je téměř neslyšitelné. Takže jsem připraven na léto a hranice 28 stupňů už mne nebude děsit :Yahoo!:

+ mnou vyměněny stírátka stěračů světel (okradl jsem Punto o staré stěrače :D)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz

TOPlist